Szkolny projekt edukacyjny "Kulturalna podróż"

Projekty edukacyjne to w "Szóstce" tradycja.

W 2002 roku uczniowie całej szkoły realizowali pierwszy szkolny projekt edukacyjny dotyczący szeroko rozumianej sztuki i jej odbioru. W dniu prezentacji projektu hol szkoły zapełnił się gośćmi i młodymi artystami, którzy chwalili się swoimi dokonaniami i odkryciami, jakich doświadczyli dzięki  obcowaniu z dziełami  literackimi, plastycznymi, muzycznymi i teatralnymi. "Sztuka jest wieczną wiosną" - taki napis górował wówczas nad całym szkolnym zgromadzeniem.

Tegoroczny projekt edukacyjny, 15 już z kolei dedykujemy ponownie sztuce i wszelkim jej przejawom.

Uważamy, że "sztuka jest wieczną wiosną", a nasi uczniowie fantastycznymi twórcami, dlatego zadania projektu,  naszej  "Kulturalnej podróży", realizować będziemy zarówno w czasie jesiennej szarugi, zimowych mrozów aż do czasu, gdy mocno zaświeci wiosenne słońce.

Zapraszamy już teraz do podróży Dzieci, Rodziców, Rodziny. Nasze główne przystanki to: teatr, literatura, taniec, śpiew, malarstwo, muzyka, fotografia, film.

Będziemy wyruszać na spotkania, sami tworzyć i odkrywać, zapraszać do "Szóstki" ludzi sztuki i kultury.

Życzymy wszystkim udanej podróży.

Dyrekcja Szkoły SP6 | 03.11.2017