Stadion oczami Czwartoklasisty

W poniedziałek 15 października br. uczniowie klasy 4d wybrali się na Stadion Miejski w Poznaniu (znany wcześniej jako Inea Stadion).

Podczas wycieczki uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią stadionu oraz klubu Lech Poznań. Uczniowie otrzymali niebywałą możliwość zobaczenia centrum dowodzenia tzw. control room, gdzie podczas meczu zasiadają m.in. dowódca policji, straży pożarnej, spiker czy kierownik ds. bezpieczeństwa, oraz cele więzienne na stadionie, o których wiedzą tylko nieliczni. W sali konferencyjnej czwartoklasiści mogli poczuć się jak piłkarze, trener czy rzecznik prasowy improwizując konferencję prasową. W szatni piłkarzy gości mieli okazję zobaczyć, w jakich warunkach piłkarze przygotowują się do meczu, a w drugiej części wycieczki uczniowie zwiedzili pokój stewardów i zapoznali się z wyposażeniem stewardów czyli służb informacyjnych i porządkowych, którzy dbają o bezpieczeństwo podczas meczów Lecha Poznań. Wycieczka zakończyła się udanymi zakupami w oficjalnym sklepie Lecha Poznań.

Iwona Jachnik

S.K. | 17.10.2018