Siódmoklasiści kibicują bezpiecznie

Już po raz drugi uczniowie klas siódmych naszej szkoły wzięli udział w projekcie "Kibicuj bezpiecznie" realizowanym przez Urząd Miasta Poznania i KKS Lech Poznań. Nasza szkoła jako jedna z trzech szkół podstawowych w Poznaniu została wybrana do tego programu.

Celem projektu jest popularyzacja zasad kulturalnego i bezpiecznego kibicowania oraz propagowanie wiedzy w zakresie bezpieczeństwa imprezy masowej. Uczniowie poza wiedzą teoretyczną, którą przekazali im wykwalifikowani w swoich dziedzinach eksperci, mieli okazję zwiedzić Stadion Miejski w Poznaniu oraz poczuć się choć przez chwilę jak stadionowi stewardzi. Uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi rodzinami wzięli również udział w meczu Lech Poznań vs. Śląsk Wrocław. Tam na własne oczy mogli przekonać się, jakie zadania mają służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo podczas tak dużej imprezy.

Innowacyjność projektu opiera się na pracy z młodzieżą w zakresie promowania prawidłowych postaw społecznych eliminujących zachowania agresywne oraz propagowanie zasad fair-play, a tym samym uczenie kulturalnego uczestnictwa w wydarzeniach sportowych i nie tylko.

Na zakończenie projektu wszyscy uczniowie klas 7 wybrali się do Multikina 51 na seans filmowy „Robin Hood: Początek” oraz przede wszystkim na wręczenie nagród w konkursach. Pięcioro  uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienie w konkursach – Karolina Waliszewska z klasy 7a oraz Mateusz Chojnowski z klasy 7d w konkursie wiedzy, a Ola Rutkowska, Ola Wilniewicz i Julia Piotrowska z klasy 7a w konkursie filmowym. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Iwona Jachnik

S.K. | 12.12.2018