Rajd rowerowy wzdłuż doliny rzeki Bogdanki

W piątek 29 września, grupa uczniów naszej szkoły, wzięła udział w rajdzie rowerowym organizowanym przez Wydział Ochrony Środowiska UM. Trasa przejazdu naszej grupy do miejsca startu rajdu, znajdującego się nad Jeziorem Strzeszyńskim, wiodła malowniczymi ścieżkami rowerowymi Wartostrady, ulicą Św. Wojciech, w parkach Wodziczki i Sołackim nad Rusałką i wzdłuż rzeki Bogdanki do Strzeszynka. Na miejscu czekali na nas organizatorzy oraz uczestnicy rajdu z innych szkół. Zadania rajdu z ekologii, wiedzy przyrodniczej, ochrony środowiska i geografii rozwiązywali nasi uczniowie podczas pokonywania trasy wokół jeziora. Chociaż dystans, który musieliśmy pokonać podczas tej rekreacyjnej imprezy to 40 km, to jednak każdy z nas z ogromną satysfakcją przemierzał na rowerze tę drogę, podziwiając piękno jesiennego krajobrazu zalanego ciepłym wrześniowym słońcem.

Czekamy na następne rajdy rowerowe!!!

S.K. | 02.10.2017