Pożegnanie z „Przerwą z książką”

„Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów”.

(Kartezjusz)

Być może niektórym trudno w to uwierzyć, ale oto nastał już czerwiec. Jest coraz cieplej, wkrótce rozpoczną się – tak wyczekiwane przez wielu – wakacje. Nim to jednak nastąpi, nie sposób nie zrobić jednej rzeczy – podsumować tegorocznej akcji „Przerwa z książką”!

Do cotygodniowych rytuałów należały wtorkowe wizyty kolejnych klas w bibliotece szkolnej. Z zaproszenia skorzystali uczniowie 6c, 5b, 5a i 4d. Bardzo nas to cieszy, ponieważ ta dziesięciominutowa pauza była tylko dla Was oraz Waszych Nauczycieli i Wychowawców – by na moment złapać oddech, zapomnieć o trudnym sprawdzianie z matematyki, nieodrobionym zadaniu z fizyki czy katarze. I – przede wszystkim – przekroczyć progi magicznej krainy – bez względu na to, czy to fantastyczny świat Doroty Terakowskiej, czy baśniowa dolina braci Grimm, o których to postanowiliście poczytać i posłuchać.

Spotykałyśmy się z Wami od października do czerwca. Miałyśmy okazję obserwować, jakie książki wybieracie, usłyszeć, czy głośna lektura należy do rzeczy trudnych oraz czy łatwo w skupieniu wysłuchać fragmentu interesującej opowieści przeczytanego przez kolegę lub koleżankę. „Przerwa z książką” to dla wielu chłopców i dziewcząt zaledwie początek wyjątkowej przygody z literaturą. Czy powróci wraz z pierwszym powiewem jesiennego wiatru? Czas pokaże! Mamy jednak nadzieję, że nadal będziecie chętnie sięgać po opowiadania, powieści, komiksy i inne utwory. Natomiast za całoroczne odkrywanie wraz z nami tajemnic woluminów skrytych na bibliotecznych półkach – bardzo Wam dziękujemy!

Dyrekcja Szkoły SP6 | 11.06.2018