POLA NADZIEI W SP 6 – I EDYCJA

W roku szkolnym 2017/2018, SP6 włączyła się do realizacji międzynarodowego, charytatywnego programu „Pola Nadziei”, polegającego na zbiórce funduszy na rzecz hospicjum.     Nasza szkoła objęła swoją pomocą małe hospicjum Santa Galla w Łabuniach II k. Zamościa. Jest to jedyny taki ośrodek w tej części Roztocza, posiadający tylko14 łóżek dla pacjentów. Naszym celem było uzbieranie pieniędzy na zakup kolejnego.

Aby to osiągnąć, wolontariusze przygotowali 3 akcje:

1. Zbiórka pieniędzy we wszystkich klasach (klasa która okazała się najhojniejszym darczyńcą w podziękowaniu otrzymała tort),
  2. „Świąteczny owies” - sprzedaż wcześniej przygotowanych, ozdobnych doniczek z owsem,
  3. „Słodka przerwa” - sprzedaż  domowych wypieków.

W sumie dzięki waszej hojności, wolontariusze zebrali 2880 zł.  Nie była to kwota, która w pełni pokryłaby zakup nowego łóżka rehabilitacyjnego, ale mimo to hospicjum zdecydowało się je zakupić  a przekazane przez nas pieniądze, wykorzystano do częściowego pokrycia kosztów z tym związanych (zdjęcie zakupionego łóżka w fotorelacji).

W roku szkolnym 2018/2019 wolontariusze SP6 chcą zorganizować II edycję akcji „Pól Nadziei” i ponownie zbierać pieniądze na zakup kolejnego łóżka rehabilitacyjnego – może w tym roku uda się zebrać całą potrzebną kwotę?

Zaczynamy skromniutko.

W trakcie Koncertu Świątecznego,  Szkolne Koło Wolontariatu przygotuje kiermasz świąteczny. W tym roku, wolontariusze będą zbierali pieniądze na 2 cele:

–                    na zakup łóżka rehabilitacyjnego dla hospicjum Santa Galla  w Łabuniach II (sprzedaż ręcznie wykonanych świec (klasa IVc),  których atrakcją są drewniane knoty oraz wosk palmowy najwyższej jakości, który po zastygnięciu wygląda jak obraz malowany przez mróz na szybie :) - zdjęcie w fotorelacji) – WOLONTARIAT PÓL NADZIEI

–                    na zakup koszulek dla Szkolnego Koła Wolontariatu (sprzedaż ręcznie wykonanych ozdób świątecznych oraz domowych wypieków).

ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ DO AKCJI ORAZ OBEJRZENIA FOTORELACJI Z UBIEGŁEGO ROKU.

Dyrekcja Szkoły SP6 | 14.12.2018