40-lecie szkoły

Jubileusz 40-lecia naszej szkoły - podsumowanie

Kończy się rok kalendarzowy 2021, a to dla wielu okazja do refleksji, podsumowań i wspomnień. Z tej okazji warto zapoznać się z krótkim sprawozdaniem z szeregu przedsięwzięć, które udało się zorganizować, by uczcić okrągłe urodziny naszej szkoły.

Inauguracja obchodów rozpoczęła się 14 października w Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia odbył się I Bieg o Puchar Dyrektora im. Hipolita Cegielskiego, a w gablocie umieszczono "Kapsułę czasu" zawierającą listy do przyszłych pokoleń i inne pamiątki. Uczniowie wzięli udział w przemarszu na stadion, gdzie kibicowali przedstawicielom swoich klas. Prezentowali też przygotowane wcześniej transparenty z okazji urodzin szkoły.

W listopadzie zorganizowano konkursy dla uczniów klas IV - VIII. Uczniowie musieli wykazać się pomysłowością i talentem literackim w konkursie na napisanie wiersza o szkole czy tekstu piosenki o "szóstce" do melodii "Czterdzieści lat minęło". Nagrodzone i wyróżnione prace zostały zebrane  i opublikowane w wydanej specjalnie z tej okazji "Jednodniówce", która zawiera również wspomnienia absolwentów i wywiady z nauczycielami. W listopadzie miał miejsce również coroczny konkurs z wiedzy o patronie szkoły - Hipolicie Cegielskim.

Gdy w holu pojawiła się wielka scena i pierwsze dekoracje, a wśród nich ogromny tort z czterdziestoma świeczkami, uczniowie i nauczyciele nie mogli doczekać się gali, 30 listopada. Na uroczysty apel zostali zaproszeni przedstawiciele każdej klasy. Wszyscy uczniowie uczestniczyli od rana w grze integracyjnej (pokoju zagadek). O godzinie 11.00 rozpoczęła się uroczystość. Podczas tego wydarzenia rozstrzygnięto konkursy zorganizowane z okazji 40-lecia, a także przedstawiono prezentację multimedialną z krótką historią szkoły. Głos zabrała Pani Dyrektor, która przyznała, że mimo iż tegoroczny jubileusz w związku z pandemią uniemożliwia spotkanie się ze wszystkimi, to jest to okazja do wspomnień, które tylko dodają blasku rzeczom minionym. Nie mogło tego dnia zabraknąć występów artystycznych. Uczniowie klas VIIIA i VIIIB przygotowali przedstawienie pt. "W poszukiwaniu czasu" i przenieśli widzów do XIX-wiecznej szkoły. Następnie dech w piersiach zapierał występ artystyczny gimnastyczek z klas IIID i VIIG ze specjalnym udziałem absolwentki szkoły, Nadii. Pokaz artystyczny uświetniał występ chóru. Na sam koniec można było usłyszeć wykonanie piosenki o szkole do melodii "Czterdzieści lat minęło" przez zwyciężczynie konkursu. Całość dopełniły podziękowania i słodka niespodzianka dla wszystkich uczestników.

Jesteśmy pewni, że niejednej osobie zakręciła się łezka w oku, bo czuje się częścią tej czterdziestoletniej historii. Kolejna karta dziejów szkoły jest pusta i życzymy, by zapełniła się sukcesami uczniów i nauczycieli.

Jednodniówka

Krótka historia szkoły