Informacje

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w SP6

 

Jak głosi tytuł jednej ze styczniowych gazetek przed biblioteką, nasza szkoła wzięła udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Jego realizacja wymagała wiele pracy zarówno ze strony nauczycieli, jak i uczniów. Cóż takiego działo się w Szóstce w tym czasie?
Cotygodniowym rytuałem stała się „Przerwa z książką”. To właśnie we wtorki kolejne klasy odwiedzały bibliotekę, by poświęcić dziesięć minut na głośną lekturę nowych woluminów i zanurzyć się w niezwykłym świecie literackich przygód, zagadek i emocji. Wyjątkową ku temu okazję stanowił również październikowy Dzień Głośnego Czytania. Lista chętnych nie miała końca!
W listopadzie biblioteka szkolna stała się miejscem poetyckich zmagań. Uczniowie klas 1-3 mogli bowiem zmierzyć się z trudnym wyzwaniem – recytacją wierszy Agnieszki Frączek w konkursie „Zimowe Poezjobranie”. Chyba młodym uczestnikom nie trzeba przypominać, jak uciążliwa bywa trema oraz jaka to radość, kiedy koledzy i nauczyciele biją brawo po udanej deklamacji!
Do grudnia klasy w pocie czoła pracowały nad projektem edukacyjnym „Książka – magiczny świat wyobraźni”. Jego zwieńczenie stanowiły scenariusze ciekawych zajęć, albumy, plakaty, a nawet przedstawienie teatralne!
Nie sposób wymienić wszystkich działań. Nie ulega natomiast wątpliwości, że trudne byłoby wykonanie niektórych z nich, gdyby nie nowości na regałach i stołach bibliotecznych – wybrane, zamówione i opracowane. Podobnie nie można wyobrazić sobie realizacji Programu bez zaangażowania nauczycieli i uczniów, którego niektóre efekty można podziwiać na styczniowej gazetce, i za które bardzo dziękujemy.
                                                                                                                                   Nauczyciele bibliotekarze

S.K. | 28.01.2018