Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Szkoła Podstawowa nr 6 w Poznaniu realizuje projekt – Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020 Priorytet 3: Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Celem tego programu jest wzmocnienie: zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów, rozwijania zainteresowań dzieci i młodzieży przez promowanie oraz wspieranie rozwoju czytelnictwa.

Projekt ma również za zadanie wzmocnienie potencjału i roli bibliotek szkolnych, a także uatrakcyjnienie księgozbiorów bibliotek szkolnych poprzez zakup nowości wydawniczych, lektur szkolnych.

W ramach Programu zakupione zostały nowości wydawnicze (książki niebędące podręcznikami) w celu wzbogacenia zasobów biblioteki szkolnej o pozycje pozostające w sferze zainteresowania uczniów i jednocześnie służące realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego.

Literatura odgrywa ważną rolę w życiu człowieka. Uczy marzyć, rozwija wyobraźnię. Wzbogaca język, pozwala przeżyć niezwykłe przygody. Pomaga również w pokonywaniu codziennych trudności i kształtowaniu charakteru. Dzięki takim akcjom, jak projekt realizowany przez naszą Szkołę, wszystkie te – płynące z kontaktu z książką – korzyści mogą stać się Waszym udziałem. Mamy nadzieję, że książki, o które wzbogacił się nasz księgozbiór, będą stanowiły zachętę do  jeszcze częstszych odwiedzin biblioteki  szkolnej.

S.K. | 18.10.2017