Mikołajek w SP6!

Sprawdziany? Zadania domowe? Zbyt krótkie przerwy? Kto powiedział, że tak musi wyglądać szkoła? Przecież to zaledwie fragment szkolnej rzeczywistości!

W literaturze dla dzieci i młodzieży odnaleźć można wiele przykładów prezentujących w barwny i dowcipny sposób miejsce, w którym chłopcy i dziewczynki spędzają sporą część swojego dnia. Do takich utworów bez wątpienia należą opowiadania o przygodach Mikołajka, których autorem jest René Goscinny.

Wesołe perypetie tego małego urwisa, w dowcipny sposób komentującego otaczający go świat, mogą stanowić inspirację nie tylko literacką, ale i... plastyczną. Tak stało się w przypadku uczniów klasy czwartej a, b, c, d i f. Stworzyli oni własne okładki książki „Mikołajek i inne chłopaki”. Użytych przez nich barw i materiałów nie sposób zliczyć, a wszystkich ich prac – umieścić na wystawie.

Dlatego zapraszam do zapoznania się z drobnym fragmentem ich twórczości. W segmencie D czeka kolejna jej odsłona, a lektura serii opowiadań o Mikołajku może sprawi, że nauczyciele, a może i sami uczniowie trochę życzliwiej spojrzą na szkolne mury...

Magdalena Drzewiecka

S.K. | 14.02.2019