Klasy VII podbijają Berlin

Uczniowie klas siódmych w tym roku szkolnym rozpoczęli swoją przygodę z językiem niemieckim. 20 kwietnia 2018 w bardzo silnym składzie liczącym ponad 50 osób wyjechali na wycieczkę do BERLINA. Berlin jest miastem kontrastów, niezliczonej ilości przeplatających się kultur, muzyki i sztuki ulicznej. Podczas wycieczki poznali największe atrakcje stolicy Niemiec oraz ciekawe zakątki tego wielokulturowego miasta.

W godzinach porannych przejechaliśmy na Potsdamer Platz: miejsca, które jest jedną z najbardziej odwiedzanych atrakcji Berlina. Nowoczesna architektura, mnogość sklepów i kawiarni zapisała niesamowity obraz tego miejsca w naszej pamięci. Z Potsdamer Platz wraz z przewodnikiem udaliśmy się na 4 godzinny spacer, podczas którego zobaczyliśmy: Fontannę Neptuna, Marienkirche, Katedrę Berlińska, Uniwersytet Humboldta oraz wyspę muzeów, gdzie zwiedziliśmy Pergamon. Przepiękną aleją Unter den Linden przeszliśmy dalej od Pomnika Holokaustu do największego symbolu Berlina – Bramy Brandenburskiej. W programie znalazły się również słynna Wieża Telewizyjna, Kolumna Zwycięstwa, Neue Wache, Reichstag oraz Rotes Rathaus.

Pan Przewodnik cały czas opowiadał ciekawie o trudnej historii naszego zachodniego sąsiada. Podczas pobytu w Niemczech nie mogło również zabraknąć pieczonej kiełbaski na Alexanderplatz.

Wycieczkę zakończyliśmy oglądając East Side Gallery – artystyczną pamiątkę po Murze Berlińskim, która wywarła na nas olbrzymie wrażenie. Jednym słowem: dla każdego coś miłego. W późnych godzinach wieczornych wróciliśmy do Poznania.

M.FRIEDRICH

S.K. | 25.04.2018