KinoSzkoła

KinoSzkoła to Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej i Społecznej, który wykorzystuje film jako narzędzie wspomagające kształtowanie postaw, rozwój osobowości, szkolenie umiejętności. Zajęcia składają się z seansu filmowego i warsztatów. Dzieci rozwijają swoje kompetencje medialne i doskonalą empatię.

W listopadzie uczniowie klas 5b, 5d oraz 5f obejrzeli w Kinie Pałacowym film pt. „Felix”. Niezwykły przykład dziecięcego kina z Afryki, które bardzo rzadko gości na naszych ekranach. Mówił on o chłopcu, który chciał zostać saksofonistą, a jego pasją była muzyka jazzowa. Planom tym sprzeciwiała się mama, która obawiała się, że muzyka może doprowadzić bohatera do zepsucia, jak niegdyś ojca Felixa, a męża owej kobiety. Stypendium w renomowanej szkole ułatwiło chłopcu mu dostęp do wiedzy, ale także nakazało zmagać się z poniżeniem i odrzuceniem spowodowanym niższym statusem społecznym.

W ramach projektu uczniowie obejrzą jeszcze trzy inne filmy (w lutym, marcu i maju).

K.B.

S.K. | 20.11.2018