Kacper Liersch w finale konkursu wiedzy o Lechu Poznań

Kacper Liersch, uczeń klasy 6c zakwalifikował się do finału konkursu wiedzy o Lechu Poznań. W eliminacjach wzięło udział 263 uczniów z całej Wielkopolski. Byli to uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Do ścisłego finału przeszło 46 uczniów. Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy z byłymi zawodnikami Lecha Poznań: Romanem Jakóbczakiem, Maciejem Markiewiczem i Włodzimierzem Wojciechowskim. Dzieci miały możliwość zadawania pytań. Później odbyła się wycieczka po zakamarkach stadionu. Mogli wejść do szatni piłkarskiej, sali konferencyjnej i oczywiście podziwiać murawę i zasiąść na ławkach rezerwowych. Po powrocie czekała na nich wielka niespodzianka: spotkanie z trenerem Lecha Poznań - Adamem Nawałką. Każdy mógł uścisnąć mu dłoń, zrobić sobie fotkę i poprosić o pamiątkowy autograf. Następnie dzieci przystąpiły do testu, który składał się z 97 pytań. Trzeba było wybrać jedną z 4 odpowiedzi. Pytania były trudne i obejmowały różne sekcje Lecha m.in. kolarstwo. Trudności w rozwiązaniu miał również redaktor sportowy radia RMF FM. Powiem krótko: to była loteria i dużo zależało od szczęścia. Wyniki ogłoszone mają być w piątek na meczu (każdy z dzieciaków + opiekun otrzymał bilety i gadżety oraz pamiątkowy dyplom). Kacper jest bardzo zadowolony, już samo spotkanie z trenerem Nawałką zapewniło Mu ogromne przeżycie.

M. Liersch

Cała społeczność uczniowska trzyma za Kacpra kciuki i życzymy POWODZENIA podczas ogłaszania wyników!!!

S.K. | 14.03.2019