I Targi Edukacyjne w Szóstce - wspomnienie

10 stycznia br. odbyło się w naszej szkole nietypowe wydarzenie. Po raz pierwszy nasza szkoła zorganizowała dla uczniów klas 7 i 8 spotkanie z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych. Targi zostały zorganizowane w ramach doradztwa zawodowego, którym objęci są uczniowie oraz przede wszystkim w trosce o przyszłość naszych uczniów i ich dalszą ścieżkę edukacyjną.

W wydarzeniu wzięły udział Wielopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu oraz Centrum Wsparcia Rzemiosła,  Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu. W holu naszej szkoły zaprezentowały się następujące szkoły ponadpodstawowe:

Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych
Zespół Szkół Budownictwa nr 1
Branżowa Szkoła I stopnia nr 42
Zespół Szkół Odzieżowych
Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego
VIII LO
Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych
XXV LO
Zespół Szkół Mechanicznych
Zespół Szkół Komunikacji
XV LO
XXV LO
Zespół Szkół Łączności
Zespół Szkół Zawodowych nr 6
XIV LO
Technikum nr 19
Zespół Szkół Elektrycznych nr 2
XXXVII LO z Oddziałami Terapeutycznymi
Zespół Szkół Handlowych

Wszystkim uczestnikom I Targów Edukacyjnych w Szóstce serdecznie dziękujemy i cieszymy się ogromnie, że impreza została tak miło przyjęta zarówno przez naszych uczniów i ich rodziców, jak i przedstawicieli powyższych szkół ponadpodstawowych i instytucji. Już dziś obiecujemy cykliczność tych spotkań w naszej szkole! Liczymy na Państwa obecność!

Tego samego dnia p. Dyrektor Hanna Czajkowska i organizator wydarzenia p. Iwona Jachnik zostały zaproszone do studia TVP i wystąpiły w porannym programie "Witaj Wielkopolsko". Rozmowa w poniższym linku od 00:14:15.

S.K. | 21.01.2019