Ruszyła kampania wyborcza!

Ruszyła Kampania Wyborcza do Samorządu Uczniowskiego!!!
34 kandydatów walczy o głosy. W gablocie samorządu (przy wejściu do segmentu B) zostały umieszczone kolorowe plakaty wyborcze zawierające zdjęcia, dane personalne oraz pomysły wyborcze.
Wybory odbędą się 19 września podczas lekcji wychowawczych. Zagłosują wszyscy uczniowie z klas 4-6 oraz ich wychowawcy. Uczniowie na specjalnie przygotowanych kartach do głosowania będą mogli oddać głosy na 3 kandydatów. W specjalnie przygotowanym lokalu wyborczym, za stołem komisji wyborczej zasiądą przewodniczący klas, którzy będą prowadzić głosowanie, a następnie policzą wszystkie oddane głosy. Uczniowie, aby przystąpić do głosowania, okazują legitymację szkolną oraz podpisują się na liście wyborczej. Organizowane wybory stanowią dla uczniów lekcję demokracji i przygotowują ich do aktywnej postawy obywatelskiej w dorosłym życiu.
 W wyniku wyborów zostanie wyłonionych 15 członków Samorządu Uczniowskiego, którzy współpracując z opiekunami samorządu będą współtworzyć i realizować cele i zadania samorządu w szkole w roku szkolnym 2016/2017.
                                                                                                                                                                                                 Katarzyna Sadowska-Kukuć
                                                                                                                                                                                                 Agnieszka Gabrysz