Dzień Patrona / Jubileusz XXXV-lecia (część 1)

30 listopada to od kilku lat wielki dzień w naszej szkole - Dzień Patrona. Co roku spotykamy się w rocznicę śmierci Hipolita Cegielskiego, by przypomnieć sobie powody dla których on właśnie jest patronem naszej szkoły. W tym roku spotkanie to miało wymiar szczególny, świętowaliśmy bowiem również okrągły jubileusz - XXXV-lecie istnienia "Szóstki". Świętowanie rozpoczęliśmy od uroczystego apelu, na którym gościem honorowym był zastępca prezydenta miasta Poznania, pan Mariusz Wiśniewski - również absolwent SP6! Po części oficjalnej ponownie spotkaliśmy się na wyjątkowym wydarzeniu - na Balu u Hipolita. Przebrani w stroje nawiązujące do XIX w. uczniowie i nauczyciele przybyli tłumnie do sali gimnastycznej (kl.1-3) oraz do holu szkoły (4-6), by przy dźwiękach muzyki (tej dawnej i tej bardziej współczesnej) radośnie się bawić. Jednak najwięcej emocji przyniosły nam tytuły przyznawane uczniom (plebiscyt "Bądź jak Hipolit") oraz nauczycielom ("Hipolity" w dziewięciu różnych kategoriach takich jak "Chodząca elegancja", "Chodząca encyklopedia" czy "Nauczyciel z pasją"). Po wspólnej zabawie można się jeszcze było cofnąć w czasie odwiedzając Kącik Pamięci - pełen kronik, zdjęć i innych pamiątek z przeszłości Szóstki...

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali to niezwykłe wydarzenie oraz tym, którzy razem z nami świętowali Jubileusz Szóstki!

S.K. | 01.12.2016