Festyn Europejski

W tym roku z okazji Pierwszego Dnia Wiosny Samorząd Uczniowski zorganizował w dwóch odsłonach dla uczniów klas IV-V oraz uczniów klas VI-VIII Festyn Europejski. Festyn odbywał się w holu szkoły i ubarwiła go wystawa plakatów przedstawiających wylosowane przez daną klasę państwo. Na plakatach zamieszczono podstawowe informacje dotyczące danego kraju jego symboli, kultury, tradycji. Wystawa była także okazją do ugruntowania wiedzy na temat państw Unii Europejskiej.

Zmagania klas podczas Festynu oceniało jury w składzie: Pani Dyrektor Hanna Czajkowska, Pani Iwona Kaczmarek oraz Pani Magdalena Drajewska / Karolina Ziemska. Jury oceniło hasło powitalne prezentowane przez każdą klasę w języku wylosowanego państwa, przygotowaną flagę, scenkę / piosenkę / taniec / prezentację lub film, a także przygotowane wcześniej smakowite przekąski charakterystyczne dla danego regionu, które zagościły na kolorowych stołach w holu. Ocena klas okazała się niezmiernie trudnym zadaniem a wybór zwycięzców nie był wcale taki oczywisty. Wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania i zaprezentowały się z pomocą wychowawców, a także rodziców, od jak najlepszej strony. Dzięki temu czas spędzony na wspólnej zabawie minął bardzo szybko i pozostał po nim tylko smak degustowanych przekąsek oraz wspomnienie uśmiechu na twarzach szkolnej społeczności:).

Opiekunki SU

Katarzyna Sadowska-Kukuć i Marta Friedrich