Euroweek vol.2

W dniach 20-24 września uczniowie z klas siódmych i ósmych, którzy osiągają najlepsze wyniki w nauce języka angielskiego wzięli udział w drugiej edycji pięciodniowego obozu językowego Euroweek Szkoła Liderów w malowniczej miejscowości Kotliny Kłodzkiej w Różance.

Swoją  przygodę rozpoczęliśmy podróżą pociągiem relacji Poznań - Domaszków z przesiadką we Wrocławiu. Na miejscu organizatorzy zapewnili nam bezpieczny przejazd do ośrodka w którym zostaliśmy zakwaterowani.  Powitano nas kolacją w formie szwedzkiego stołu a następnie przybyli wolontariusze z Kosowa, Meksyku, Tajlandii, Indii  przypisani do naszej grupy. Wolontariusze przedstawili się po angielsku i opowiedzieli o zasadach panujących podczas obozu Euroweek. Wieczór zakończył się wspólną zabawą przy muzyce.

Codziennie rano wolontariusze rozpisywali plan dnia na białej tablicy. Uczniowie podczas obozu mogli nauczyć się pracy w grupach, rozwinąć swoją kreatywność, pomysłowość, odwagę aby przełamać się i podjąć rozmowę po angielsku. Przed nimi postawiono naprawdę trudne zadania: nakręcenie filmu, krótkie formy teatralne, stworzenie aplikacji,  prezentacja kraju, pokaz talentów itd.

Podczas obozu panowała czarodziejska, radosna atmosfera i niespotykana energia jaką potrafili wyzwolić w uczestnikach wolontariusze.

Pożegnanie nie było łatwe. Pojawiły się łzy i żal, że to już koniec i trzeba wracać do domu. Pozostała nadzieja, że to nie był ostatni obóz Euroweek i już wkrótce wrócimy do Kotliny Kłodzkiej i spotkamy się z wolontariuszami raz jeszcze.

Koordynator Projektu Euroweek
Katarzyna Sadowska-Kukuć