Dziwne, świąteczne poruszenie...

Już pod koniec listopada dało się zauważyć dziwne poruszenie... Do uszu docierały dźwięki kolęd w różnych aranżacjach, w potrzebie tworzenia piękna uczniowie wraz nauczycielami przemykali z kablami, mikrofonami, ćwicząc m.in. balet, czuło się zapach sianka i choinki, kleju i farby... Wszystkiemu towarzyszyło niezwykłe skupienie, wszyscy pracowali, nad czym?
Przepiękna scenografia, stroje, muzyka, a przede wszystkim chórek szkolny sprawiły, że nasze serca wypełniła radość z okazji zbliżających się świąt.
Efekt misternej pracy Pani Ewy Napieralskiej i Pani Małgorzaty Młyńczak dało się zauważyć w pełnej krasie w dniu 19 grudnia o godz. 19:00. Wszyscy na ten wieczór czekali cały rok! Do szkoły przyszli duzi i mali, rodzice i dziadkowie, absolwenci Szóstki i przedszkolacy. Każdy mógł wysłuchać przepięknego koncertu bożonarodzeniowego i kupić świąteczne upominki przygotowane w pracowni Świętego Mikołaja oraz Szkolne Koło Wolontariatu i Panią Magdalenę Drajewską W kawiarence czekało na wszystkich pachnące świętami słodkie co nieco przygotowane przez rodziców. Dochód z kiermaszu został przeznaczony na rozbudowę Hospicjum Palium, z którym Szóstka współpracuje od wielu lat.

Niech magiczna moc tego wieczoru przyniesie Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom szkoły, Uczniom i Rodzicom spokój i radość. Niech każda chwila spędzona w ten grudniowy wieczór z nami kojarzy się z pięknem. Cudownych świąt Bożego Narodzenia!

Monika Więckowska

Dzięki sprzedaży rękodzieła wykonanego podczas warsztatów w pracowni świętego Mikołaja  udało nam się zebrać 2156,81 zł.
Pieniądze przekazane zostaną na dalszą rozbudowę pobliskiego hospicjum Palium.
Wszystkim zaangażowanym w pracę uczniom oraz  wychowawcom serdecznie dziękuję.

Magdalena Drajewska
Koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu.

S.K. | 22.12.2017