Dzień Kropki (klasy 4-7)

Dnia 15. września 2017 roku Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Poznaniu przyłączyła się do świętowania Międzynarodowego Dnia Kropki. Ponieważ w naszej szkole celebrujemy osobno Festiwal Talentów, to postanowiliśmy tym razem większy nacisk położyć na motyw przewodni, czyli KROPKĘ.

Uczniowie przyszli tego dnia ubrani w kropki od stóp do głów, częstowali się okrągłym śniadaniem, np. jabłkiem, pączkiem, bułką. Ozdobili też swoje sale lekcyjne kropkami, a na lekcjach liczyli zadania o kropkach, kroplach, okręgach i kulach. Mówili o alfabecie Braillea, kropkach w adresach internetowych, tworzyli obrazy złożone z kropek, łączyli kropki we wskazane wzory, konstruowali twórcze opowiadania o Kropce i poznali znaki interpunkcyjne, które oparte są na znaku kropki. Zadania były wykonywane w radosnej atmosferze, a niektórym (zamiast wypieków) na twarzy pojawiły się okrąglutkie piegi...

S.K. | 17.09.2017