Dzień kropki

"Dzień Kropki" w SP 6

15 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy  Dzień Kropki.
Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.
W klasach 0-3 starannie przygotowaliśmy się  do tego dnia. Wszystkich uczniów obowiązywał strój "w kropki" im więcej kropek, tym lepiej.
" Rzeczy małe, maciupeńkie mogą bardzo ważne być" słychać było już od progu słowa piosenki "Kropka" a Uczniowie klas trzecich rozdawali pieczątki - kropki. Maleńkie kropki sprawiły, że  każdy z uśmiechem,  ale i z zainteresowaniem rozpoczął ten dzień w szkole. Kropki, kropy, groszki i kropeczki były motywem przewodnim zajęć. Powstały wspaniale prace plastyczne: indywidualne i grupowe, rozwiązywaliśmy zagadki i poznaliśmy historię małej dziewczynki Vashti,  od której wszystko się zaczęło. Rozmawialiśmy również o naszych talentach i umiejętnościach, a także o pokonywaniu lęku, spełnianiu marzeń i dążeniu do celu. Ten dzień pełen był twórczych zabaw oraz rozmaitych przemyśleń.  Wielu z nas nie może  doczekać się kolejnego "Dnia Kropki".
 „Taka kropka, takie nic, a potrzebna jest na świecie. W gruncie rzeczy z takich kropek cały świat się składa przecież…”

Pozdrawiam Marzena Hejna

Dyrekcja Szkoły SP6 | 28.09.2017