Dzień Kobiet - lekcja wizażu w 4a

8 marca klasa 4a gościła panią wizażystkę ze Szkoły wizażu Beaty Małachowskiej Beauty Art. Pani Weronika udzieliła dzieciom porad m. in. na temat tego, w jaki sposób dbać o urodę, jakich kosmetyków używać, aby prawidłowo pielęgnować młoda cerę, jak poprawnie dostosować strój do okoliczności, jak łączyć kolory, itp. Wspólnie pobawiliśmy się w dokonywanie analizy kolorystycznej definiując typ urody każdego uczestnika warsztatów. Okazało się, że w klasie 4a dominuje lato - barwy typowe dla tej pory roku, a więc kolory chłodne, wypalone słońcem. Dzieci miały również okazję obejrzeć przyniesione przez gościa preparaty oraz akcesoria - wszystko to podczas pokazu wykonywania zabiegów kosmetycznych na twarzach dziewczynek.

Dla chłopców była to lekcja koncentracji uwagi, dla dziewczynek wymarzona lekcja przyrody.

Hanna Maciejewska

S.K. | 09.03.2017