Dzień Komisji Edukacji Narodowej

W piątek 11 października 2019 r. odbył się w naszej szkole apel z okazji rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej(14 października 1773 r.), która była zarazem pierwszą w Polsce jak i w całej Europie władzą oświatową o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty publicznej.
Działalność KEN została uznana za jedno z największych osiągnięć kulturalnych Polski w czasach oświecenia, a jej patriotyczno-obywatelskie wychowanie dało pozytywne efekty zwłaszcza w dobie zaborów. Obecnie w rocznicę powołania KEN obchodzony jest Dzień Nauczyciela. Z tej okazji zostały wręczone nauczycielom upominki w postaci papierowych słoników mających przynieść kadrze nauczycielskiej szczęście. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z uroczystości.

Dyrekcja Szkoły SP6

KEN