Czy plejstocen to tylko zlodowacenie?

Czy plejstocen to tylko zlodowacenie?  - o tym słyszeliśmy w kolejnej z cyklu lekcji on-line z Arktyki….

Jakie warunki panowały wówczas na Ziemi? Czym jest megafauna i jakie są jej cechy? Czy warto być gigantem? Czy naprawdę "wielkie wyginięcie" miało miejsce? Czy megafauna zostawiła za sobą jakieś ślady? – na te pytania mieli okazję odpowiedzieć sobie uczniowie podczas kolejnej transmisji ze stacji badawczej w Hornsund.

To była wyjątkowa podróż po krainie mamutów ... i nie tylko! Trochę paleontologii, trochę stratygrafii, trochę teorii... Tym razem lekcja była to prowadzona w języku angielskim, zatem uczniowie mogli skonfrontować swoje umiejętności językowe, które dotąd nabyli w szkole. Wypełniali karty pracy w języku obcym. Było to nie lada wyzwanie!

M. W.

Dyrekcja Szkoły SP6 | 29.01.2018