Bicie rekordu w Pierwszej Pomocy

Wspólne bicie Rekordu w Pierwszej Pomocy już za nami!

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji, co roku, w połowie października WOŚP organizuje Bicie Rekordu w Pierwszej Pomocy.

Wspólne bicie rekordu jest projektem dodatkowym w ramach Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować", którego celem jest wspólne promowanie  nauki pierwszej pomocy w całej Polsce.

Tegoroczne bicie rekordu wsparła i nasza szkoła. Uczniowie dwóch klas trzecich: 3b i 3c przez całe 30 min. wykonywały masaż serca i oddechy ratownicze zmieniając się przy 4 fantomach. Sala gimnastyczna była pełna emocji.

Czy udało się pobić zeszłoroczny rekord?  Tego jeszcze niestety nie wiemy. W ciągu najbliższych dni wszyscy koordynatorzy wysyłają raporty z wydarzenia do organizatora i niecierpliwie oczekują na wynik. Natychmiast gdy go poznamy -ogłosimy głośno.

Mamy Rekord w Pierwszej Pomocy!!!

W tym roku 16 października, w całej Polsce jednocześnie prowadziło resuscytacje aż 150 560 osób w 1 380 instytucjach!!!

To niesamowity wynik, który mogliśmy osiągnąć dzięki Waszemu zaangażowaniu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom wspólnego bicia rekordu oraz każdemu uczestnikowi.

Wspólnie zwróciliśmy uwagę na to, jak ważna jest umiejętność udzielania pomocy, że zasady powinien znać każdy i że każdy może uratować czyjeś zdrowie i życie.

Brawo dla nas wszystkich i do zobaczenia za rok!

Zgodnie z regulaminem wśród wszystkich instytucji, które w wyznaczonym terminie (poprzez formularz) przekazały nam raport (wysłały liczby osób i fantomów oraz poprawny link do zdjęć lub filmu) z lokalnego wydarzenia wylosowaliśmy 20, którym przekażemy fantomy.

Gratulujemy szczęśliwcom i przesyłamy listę:

1. Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy, Kaczyn
2. Publiczna Szkoła Podstawowa, Czajków Południowy
3. Publiczna Szkoła Podstawowa, Wólka Tyrzyńska
4. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 im.Jana Pawła II, Wieprz
5. Gminny Ośrodek Kultury, Kłomnice
6. Niepubliczna Szkoła Podstawowa, Grodzisko
7. Szkoła Podstawowa im Henryka Sienkiewicza, Steklin
8. Szkola Podstawowa nr.11, Jarosław
9. Szkoła Podstawowa nr 27, Sosnowiec
10. Szkoła Podstawowa im. 72 Pułku Piechoty "Radom", Konopnica
11. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Mława
12. Szkoła Podstawowa im. Kunegundy Pawłowskiej, Trąbki Wielkie
13. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 24, Opole
14. Szkoła Podstawowa, Iwanowice Duże
15. Szkoła Podstawowa nr 13 im.ks.F.Blachnickiego, Jastrzębie Zdrój
16. Szkoła Podstawowa, Libidza
17. Szkoła Podstawowa nr 1, Bukowno
18. Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Adama Mickiewicza, Lubiń
19. Szkoła Podstawowa nr 2, Andrychów
20. Szkoła Podstawowa i. J. Brzechwy, Orle

W tym tygodniu na zaproszenie Sztabu WOŚP w Brukseli mamy możliwość szkolić z zasad pierwszej pomocy polskich nauczycieli, a także aż 300 uczniów właśnie w Bukseli! To oznacza, że teraz oni będą w stanie wiedzę przekazywać dalej!

Pozdrawiamy,
Koordynatorzy Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować"

Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" prowadzony jest przez Fundację WOŚP nieprzerwanie od kwietnia 2006 roku i skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą.

Szkoły podstawowe przystąpiły do Programu dobrowolnie, a Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała im bezpłatnie ponad 67 000 fantomów do nauki resuscytacji, podręczniki, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne. Fundacja WOŚP cały czas prowadzi szkolenia dla nauczycieli i przekazuje potrzebne dla kontynuacji Programu materiały. Dzięki wspólnej inicjatywie blisko 3 000 000 dzieci zna zasady pierwszej pomocy!
Dyrekcja Szkoły SP6 | 25.10.2019