Bezsenność w Szóstce

W piątek 2 lutego w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował imprezę filmową "Bezsenność w Szóstce". Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 19.30. Wszyscy uczestnicy musieli mieć przy sobie zakupione wcześniej bilety, które uprawniały do konsumpcji ciasta. Słodkie pyszności przygotowali członkowie Samorządu i ustawili na stołach w holu. Uczniowie czekali cierpliwie na przerwę pomiędzy filmami około godziny 22.00 aby nacieszyć się słodkościami. Po przerwie czekał na nich konkurs filmowy z nagrodami.

Mała sala gimnastyczna zamieniła się w kino, gdyż obraz wyświetlany na ścianie i dźwięk był doskonały. Wiele osób oglądało filmy w pozycji leżącej zawinięte w śpiwór lub koc, przytulone do ukochanej poduszki. Nie zabrakło też wesołych, kolorowych  piżam.

Opiekunki Samorządu wybrały na ten wieczór ambitne filmy w których główną rolę grał Robin Williams. Jako pierwszy młodzież obejrzała "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" z roku 1989. Nie zabrakło osób które doceniły przekaz i wartość tego dzieła. Kolejno serca publiczności podbiła "Mrs Doubtfire" z 1993 roku.

Impreza spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem zarówno wśród uczniów jak i rodziców, dlatego zamierzamy przeprowadzić jej kolejną edycję.

Katarzyna Sadowska-Kukuć

S.K. | 04.02.2018