Baśniowe Walentynki w bibliotece

Obchodzony 14 lutego Dzień Świętego Walentego, zwany również Walentynkami, to święto zakochanych, szczególna okazja, by powiedzieć drugiej osobie, że ją kochamy lub bardzo lubimy. Możemy to wyrazić, wysyłając list, wręczając drobny upominek bądź mówiąc po prostu, że ktoś jest dla nas bardzo ważny.

Aby uczcić ową wyjątkową datę, możemy pójść do kina albo na romantyczny spacer. To także okazja, by zajrzeć do domowej biblioteczki i przeczytać książki poruszające temat najważniejszych wartości, czyli przyjaźni i miłości.

Tak właśnie postąpili uczniowie klasy drugiej c, przygotowując barwne prace w ramach akcji „Baśnie, które kochamy, w bibliotece spotykamy”. Na ich ilustracjach znalazły się takie utwory, jak „Roszpunka”, „Królowa Śniegu” oraz „Królewna Śnieżka”, ale to ten pierwszy wygrał klasowy plebiscyt. W rezultacie rysunki przyozdobiły naszą lutową gazetkę, a w czwartek, 8 lutego, drugoklasiści wraz z wychowawcami odwiedzili bibliotekę, by poświęcić nieco czasu na wspólną lekturę „Roszpunki”. „Baśniowe walentynki” dzieci zakończyły, losując wróżby walentynkowe. Całej klasie serdecznie dziękujemy za udział w akcji i sympatyczne spotkanie, i mamy nadzieję, że wszystkie życzenia się spełnią!

S.K. | 18.02.2018